Międzynarodowy Dzień Jeża

alt=ekspozycja prac10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Z tej okazji uczniowie klas X przygotowali wystawę, na której znalazły się stworzone przez nich plakaty i rysunki przedstawiające naszych symatycznych,

kolczastych przyjaciół. Nasz udział w Międzynarodowym Dniu Jeża jest częścią szkolnej akcji „Domek dla jeża”. Dzień ten jest doskonałą okazją, by przypominieć o pożyteczności wspomnianych ssaków, ale i uświadomieniu zagrożeń, szczególnie cywilizacych, i konieczności ich ochrony. Jeże bez naszej pomocy mogą wyginąć.

Międzynarodowy Dzień Jeża jest też sposobnością do poinformowania o sukcesie naszej akcji „Domek dla jeża”. Wszystkie wybudowane przez uczniów domki, a było ich aż ponad 50, zostały przekazane prywatnym osobom oraz Urzędowi Miasta Tarnowa, a następnie umieszczone w parkach i prywatnych ogrodach, gdzie czekają na kolczastych lokatorów. Wszyscy zobowiązali się do doglądania domków i dbania o bezpieczeństwo ich mieszkańców.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia zarówno jeżowej wystawy oraz domków w naturalnym środkowisku. Wstawiamy też prezentację dotyczącą.