Wizyta klasy III C w teatrze

alt=uczniowie

Dnia 6 grudnia klasa III ,,C’’ pod opieką p. M .Sroki i p. J. Baran była w teatrze im. Ludwika Solskiego

na pięknej i  pouczającej sztuce pt. ,,Księga lasu ‘’. Dzieci  po przedstawieniu spotkały się z aktorami a następnie otrzymały słodkości od Świętego Mikołaja .

„Księga lasu” to teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych. W uschniętym, prastarym lesie panuje martwa cisza. Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i w końcu straciło głos.

 Czy dzielny drwal odnajdzie trzy zaczarowane kwiaty i pozna zaklęte w nich czarodziejskie słowa – klucze do szczęśliwego życia? Czy Echo odzyska głos, a las wróci do życia i na nowo rozkwitnie?

Tę sztukę trzeba zobaczyć a po jej oglądnięciu otrzymacie odpowiedzi na wszystkie postawione powyżej pytania…

Następnie klasa 3 ,,C’’ uczestniczyła w oglądaniu pięknego przedstawienia z okazji ,,Mikołajek ‘’przygotowanego przez uczniów kl.1 ,,C’’. Po występie dzieciaki otrzymały od Świętego Mikołaja  pyszne słodkości i prezenty. Dzień ten był dla dzieci bardzo  wesoły i pełen niezapomnianych wrażeń!