Pełna miska

kot

Podsumowanie akcji „Pełna miska dla kota i psa – zima 2021/2022”

Zakończyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt „Pełna miska dla kota i psa – zima 2021/2022”, zorganizowana w naszej szkole już po raz dwudziesty pierwszy

.

W ramach akcji zebrano 380 kg karmy, a także miski, koce, legowiska i inne przedmioty potrzebne zwierzakom.

140 kg pożywienia dla kotów przekazano Fundacji „Zmieńmy Świat”, Tarnowski Azyl dla Zwierząt otrzymał 125 kg karmy. Wolontariusze z OTOZ Animals Inspektorat w Tarnowie odebrali od nas 115 kg produktów żywnościowych dla zwierząt. Przyniesione przez uczniów akcesoria dla psów i kotów zostały przekazane ww. organizacjom.

17 lutego 2022r. w Światowym Dniu Kota wręczono dyplomy i nagrody najbardziej zaangażowanym w tegoroczną akcję klasom i uczniom. Wszystkie klasy młodsze aktywnie uczestniczyły w zbiórce. Najbardziej zaangażowały się: 1b i 1d. Klasy starsze, które wyróżniły się podczas zbierania karmy to: 4a, 5a, 7c oraz 4b, 5b, 7f. W imieniu zwierzaków podziękowania naszym uczniom złożył kierownik azylu.

Dziękujemy za otwarte serce i ofiarność. Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że naszym wolontariuszom oraz wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Organizatorzy: Renata Habel, Anna Dychtoń, Marta Armatys

akcja pełna miska