Konkurs recytatorski

notes i różaREGULAMIN ŚWIETLICOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „POEZJA MARII KONOPNICKIEJ” – edycja online

Organizator:

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie

1. Cele konkursu:

- popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej,

- rozwijanie zdolności recytatorskich,

- zainteresowanie uczniów poezją,

- prezentacja umiejętności dzieci.

2. Zasady uczestnictwa:

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas  I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej,

- konkurs będzie miał formę prezentacji online dowolnego utworu poetyckiego Marii Konopnickiej,

- chętne dzieci nagrywają interpretację dowolnego wiersza Marii Konopnickiej na nośnik elektroniczny np.: pendrive, płytę lub przesyłają na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w opisie nośnika lub w e-maila umieszczamy- imię i nazwisko, tytuł wiersza, klasę

- czas trwania nagrania nie może przekraczać 5 minut.

- nagrania wierszy należy przekazać do dnia 01.04.2022r.

3. Kryteria oceny

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz Marii Konopnickiej. Wykonawcą jest jedna osoba.

Komisja dokonuje oceny wg następujących kryteriów:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- interpretacja tekstu,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, dobór podkładu muzycznego).

4. Nagrody dla laureatów

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostaną wręczone w Dniu Książki.

Koordynatorzy: Agnieszka Nowak, Marta Armatys