Wycieczka do Lublina i Kazimierza Dolnego

32W piątek 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lublina i Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem wyjazdu był Lublin, największe miasto wschodniej Polski.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najcenniejszego zabytku miasta, jakim jest kaplica Świętej Trójcy, ozdobiona wspaniałymi rusko-bizantyjskimi malowidłami w czasach Władysława Jagiełły. Następnie weszliśmy na taras wieży zamkowej, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. Później Pani przewodnik pokazała nam inne zabytki i urokliwe zakątki Lublina: rynek, katedrę, Bramę Krakowską. Na koniec mieliśmy czas na zakup pamiątek i degustację cebularza, który jest miejscowym specjałem kulinarnym. Kto nadal był głodny, mógł się posilić i odpocząć w Centrum Handlowym VIVO. Drugim punktem naszej wycieczki był Kazimierz Dolny nad Wisłą. Zwiedzanie tego urokliwego miasteczka zaczęliśmy od Rynku pełnego małych kamieniczek. Tam też mieliśmy chwilę przerwy na zakup pamiątek. Później wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży, z której roztaczał się piękny widok na miasto. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze interesujący kościół parafialny, który posiada późnorenesansowy wystrój i najstarsze w Polsce grające organy. Słoneczna pogoda i urok odwiedzonych miejsc sprawiły, że wróciliśmy do Tarnowa w bardzo dobrych humorach.