Bankiet charytatywny

bankiet

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w BANKIECIE CHARYTATWYNYM dla Kacpra i Mateusza – dwójki chłopców z klas 3 i 7 Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.

 

27 maja br. Nieformalna Grupa Tarnowska (NGT) zaprasza na BANKIET charytatywny
dla Kacpra i Mateusza – dwójki chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, cierpiących na rzadkie odmiany nowotworów. Kacper jest uczeniem klasy 3, a Mateusza klasy 7.

Przygotowujemy wydarzenie kulturalne na wysokim poziomie, na które zapraszamy mieszkańców Tarnowa, okolic i nie tylko – wszystkich, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę: każdego kto chce pomóc bohaterom bankietu.

Bankiet odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie (tzw. Mała Filharmonia). W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 250 osób (liczba miejsc w sali jest ograniczona). Wydarzenie jest biletowane.

Podczas bankietu odbędzie się licytacja wartościowych przedmiotów, prac artystycznych i dzieł sztuki oraz innych ciekawych przedmiotów i usług, z której wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na leczenie chłopców.

 

Doskonałą oprawę muzyczną zapewnią najsłynniejsi tarnowscy artyści sceny klasycznej – Iwona Socha oraz Łukasz Gaj wraz z kwartetem smyczkowym Con Affetto.

Bankiet uświetni także występ muzyków z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszym mieście i chcąc podziękować za przyjęcie ich pod „polski dach” zdecydowali się wesprzeć nasze wydarzenie – w imię hasła: „Tarnów pomaga Ukrainie, Ukraina pomaga Tarnowowi”!

Magiczny pokaz uprzyjemni cały bankiet, a bogatą podniebienną ucztę w eleganckiej oprawie i stosowne trunki zapewnią restauratorzy ze Stowarzyszenia Jemy w Tarnowie.

 

W ramach wydarzenia będzie także możliwość spotkania z nominowaną do literackiej nagrody NIKE Mirą Marcinów, z którą będzie można porozmawiać i otrzymać autograf do książek Jej autorstwa.

Przez cały czas trwania bankietu we foyer Sali Koncertowej odbywać się będzie wystawa obrazów ukraińskiej malarki Elli Zolotarenko. W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać z autorką, a także nabyć Jej wybrane prace.

Wydarzeniu towarzyszy aktywna kampania informacyjna realizowana w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów.

Organizatorem wydarzenia jest Nieformalna grupa Tarnowska, która stanowi lokalną grupę aktywistów działającą na rzecz rozwoju mieszkańców Tarnowa, ich integracji, aktywizacji i pobudzania oddolnych inicjatyw społecznych – informacje nt. NGT tutaj:

https://tarnow.pl/Miasto/Rozwoj/Rewitalizacja-miasta/Nieformalna-Grupa-Tarnowska-NGT, https://www.facebook.com/tarnowngt

NGT zrzesza obecnie 10 aktywnych organizacji z Tarnowa: Akademię Nauk Stosowanych (dawniej PWSZ), Izbę Przemysłowo-Handlową, Stowarzyszenie Jemy w Tarnowie, Fundację Edumocni, Polskie Forum Klimatyczne, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, Fundację Auxilium, Made in Tarnów, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół – Świat Pracy, Branżową Organizację Odzysku Opakowań SA oraz koordynatora rewitalizacji
w Tarnowie i powstający właśnie Pasaż Odkryć.

Zasadniczym celem bankietu jest pozyskanie środków finansowych na leczenie dwójki chłopców Kacpra i Mateusza – uczniów z klasy 3 i 7 Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, chorych na nowotwory (leczenie zagraniczne).

Chcemy zapewnić wszystkim okazję do interesującego spotkania w przyjaznym dla każdego gościa klimacie, któremu towarzyszyć będzie ciekawy program artystyczny, piękna oprawa muzyczna i elegancki catering z elementami kuchni ukraińskiej.

Przebieg wydarzenia – główne punkty:

- bogaty catering wraz z napojami i trunkami zapewniony przez restauracje
ze Stowarzyszenia Jemy w Tarnowie, podany w eleganckiej oprawie,

- występy zaproszonych artystów – polskich oraz ukraińskich,

- aukcja wartościowych/interesujących przedmiotów i usług (obrazy/rzeźby i inne rękodzieła, fotografie, książki, książki z autografami, przedmioty od sportowców z ich autografami, indywidualne treningi sportowe z różnymi mistrzami/specjalistami, sesje fotograficzne itp.),

- wystawa prac malarki z Ukrainy,

- prezentacja artystów i wszystkich darczyńców - fundatorów przedmiotów/usług
na aukcję, którzy będą obecni na bankiecie (promowanie lokalnych artystów, ludzi z pasją
i różnymi zdolnościami oraz przedsiębiorców).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do śledzenia aktualności dot. tego wydarzenia na naszym fb:
https://www.facebook.com/events/396615108981852.
Wieczorem w poniedziałek 9 maja uruchomimy system zapisów na wejściówki (sala pomieści 250 osób), a już teraz można je „wyklikać” tutaj: https://app.evenea.pl/event/270522/

 

Chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu. Będziemy wdzięczni za zaangażowanie się w nasze wydarzenie i wszelkie wsparcie - organizacyjne, ale przede wszystkim finansowe dla ww. dzieci!

Wierzymy, że wciąż i zawsze - „ludzi dobrej woli jest więcej” i wspólnie uda się nam pomóc Kacprowi i Mateuszowi.

bankiet opis

bankiet pakiety