Wycieczka do Pragi

03

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na wycieczkę do Pragi. Wycieczka odbędzie się dniach 14-16 września 2022 r.

Ze względu na trudy wycieczki (intensywny program zwiedzania i nocny przejazd autokarem do Czech) jest ona przeznaczona dla uczniów z klas od 6 do 8 (rok szkolny 2022/23). Koszt wycieczki wynosi 600 zł od osoby. Cena wycieczki obejmuje przejazd autokarem, dodatkowe ubezpieczenie, dwa noclegi ze śniadaniem w Hotelu Kristal, dwie obiadokolacje w restauracji U Stare Pani, usługę przewodnika w Pradze oraz bilety wstępu.

Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń w postaci zgody rodzica na druku pobranym ze strony internetowej szkoły. Każdy uczestnik zobowiązuje się wpłacić 200 zł zaliczki między 13 a 23 czerwca (w razie wycofania się uczestnika, zaliczka zostanie zwrócona po odliczeniu ewentualnych poniesionych wydatków). Pozostałą kwotę należy wpłacić do dnia 9 września 2022 r. Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty (jego wyrobienie trwa około 4 tygodnie i jest bezpłatne).

Program wycieczki
Wtorek 13.09.2022 - wyjazd z Tarnowa w około godziny 23.00, nocny przejazd do Pragi
Środa 14.09.2022 - 1 dzień
Przyjazd do Pragi w godzinach porannych. Zwiedzanie twierdzy Wyszehrad, rotunda św. Marcina, nagrobek kompozytora Antonina Dvoraka na Cmentarzu Wyszehradzkim, widok na Pragę i Wełtawę. Przejazd do centrum. Zwiedzania Starego Miasta i Nowego Miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, kościół Tyński, zielnica żydowska, Czeski Narodowy Dom, plac Wacława, pomnik św. Wacława, kościół Matki Bożej Śnieżnej, obrotowa głowa Franza Kafki. Obiadokolacja i przejazd do hotelu na odpoczynek.

                   01         02

Czwartek 15.09.2022 – 2 dzień
Śniadanie. Zwiedzania Narodowego Muzeum Techniki, zwiedzanie Hradczan i Małej Strony z przewodnikiem: Klasztor na Strahovie z widokiem na miasto, Stary Pałac Królewski, katedra św. Wita, Złota Uliczka, bazylika św. Jerzego, ogrody Wallensteina, Čurající fontanna, kościół Matki Bożej Zwycięskiej, Most Karola. Obiadokolacja i przejazd do hotelu na odpoczynek.

                      04            03

Piątek 16.09.2022 – 3 dzień

Śniadanie. Spacer po dzielnicy Zizkov, pomnik Jana Ziżki na Vitkovie, podziwianie panoramy Pragi. Przejazd do Kutnej Hory i zwiedzanie miasta znanego z wielkiej średniowiecznej kopalni złota. Powrót do Tarnowa około godziny 24.00.

Zgłoszenia na wycieczkę przyjmuje Pan Marek Sztorc

Do pobrania druk zgody rodzica