Spotkanie uczniów z ikoną środowisk patriotycznych w naszym regionie

flaga

W środę, 23 listopada odbyło się w naszej szkole dwugodzinne spotkanie uczniów klas ósmych ze świadkiem wydarzeń na Wołyniu,

niezrównanym propagatorem pamięci o Kresach Rzeczypospolitej, wieloletnim wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, człowiekiem ikoną środowisk patriotycznych – panem Edwardem Kupiniakiem.

Wielki patriota (wyróżniony 31.10.2022 r. podczas głównych uroczystości związanych z inicjatywą Tarnów – Pierwsze Niepodległe – Szablą Niepodległości), kresowiak urodzony w 1935 r. w miejscowości Trzcieniec na Ziemi Lwowskiej opowiadał m.in. o stosunkach polsko – ukraińskich na Kresach, przeszłości Lwowa i legendarnej obronie Lwiego Grodu. Wypowiedzi gościa były urozmaicone różnymi ciekawostkami historycznymi oraz wyjaśnieniami przez moderatora spotkania.

Dziękujemy za przybycie pana Edwarda Kupiniaka, który krzewi postawy niepodległościowe i kultywuje narodową pamięć o Kresach w naszym regionie.

Fotorelacja - zapraszamy

Organizator i moderator spotkania: Jolanta Dunecka