20.000 od TVP dla naszych dzieci

pieniadzePragniemy poinformować, że w grudniu ubiegłego roku wystąpiliśmy z wnioskiem do Telewizji Polskiej o doposażenie świetlicy w  sprzęt dydaktyczny w ramach 29 akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2021”.

Projekt  został pozytywnie rozpatrzony wiosną bieżącego roku i przyznano kwotę 20 000 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że wsparcie finansowe otrzymało tylko 68 placówek w całej Polsce.  Szkole  Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie przekazano kwotę maksymalną. Zgodnie z planem zakupiono m.in.: telewizor 65 cal  ze stojakiem, notebook z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem, radioodtwarzacz, tablicę  świetlną, wyprawkę - plastykoterapia, pomoce sportowe ( piłki do siatkówki, ringo, woreczki, skakanki), kasy sklepowe 3 szt., gry, zestawy gier i układanki – Play Track garaż 2-poziomowy, Personal Learning Kit Primary i Secondary – 20 sztuk, LEGO Education SPIKE Essential, LEGO Education Bric Motion Prime Set, LEGO Education Bric Motion Essential Set, LEGO DUPLOS Tech Machines, Eksperymenty ( obwód prądu), Mini Waffle Konstruktor, Klocki Clicfomers Policja 7 w 1, Robot  zaprojektuj i skręć, Klocki Gigo – 4 sztuki ( Energia wodna, Robot, Mały mechanik. Koło zębate), klocki konstrukcyjne Kości.

W imieniu całej społeczności szkolnej  chcemy serdecznie podziękować TVP za przychylne rozpatrzenie wniosku. Zakupione pomoce sprawiają naszym uczniom dużo radości, wzbogacają jakość prowadzonych zajęć świetlicowych, korekcyjnych i terapeutycznych.

Dyrektor szkoły

Jakub Patuła