Lekcja historii w Ogrodzieńcu

ogrodzieniec malyCzasem trzeba zamienić salę lekcyjną na żywą lekcję historii. 31 maja 2023r. klasy III b i III d udały się w podróż do przeszłości. Uczestnicy wycieczki na miejscu zostali wciągnięci we wspaniały średniowieczny świat, a za sprawą rycerza - przewodnika na scenie plenerowej poczuli się przez chwilę  walecznymi  rycerzami lub uroczymi damami dworu.
Ruiny Ogrodzieńca, największego, a także bez wątpienia najbardziej znanego obiektu zamkowego na Szlaku Orlich Gniazd,  zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie. W trakcie zwiedzania przewodnik zapoznał nas z bogatą historią zamku i z humorem przekazał wiele fascynujących opowieści z nim związanych. Widoki podczas zwiedzania były niesamowite, szczególnie te z wieży zamkowej. Mieliśmy szczęście, trafiliśmy na idealną pogodę. Dzięki urządzeniom w Parku Doświadczeń przybliżono nam podstawowe prawa fizyki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu. Na największych śmiałków czekał symulator dachowania Smartem. Ci, którzy liczyli na niezwykłe przeżycia, nie narzekali, bo doświadczali ich w Domu Legend i Strachów. W Parku Miniatur mogliśmy podziwiać zrekonstruowane budowle, strzelać z łuku, ale to czołg był czymś wyjątkowym, szczególnie, że można było wejść do środka. Na letnim torze saneczkowym humory dopisywały i była wielka frajda, a dzięki fotobudce mamy też pamiątkowe zdjęcie. Liczne atrakcje, dobra zabawa, zakupione pamiątki, malownicze krajobrazy sprawiły, że zmęczeni, ale z dawką nowej wiedzy historycznej i interesujących doświadczeń wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
To była wspaniała przygoda!