Wycieczka do Siedmiogrodu w Rumunii

03hunedoaraZapraszam do udziału w wycieczce szkolnej do Siedmiogrodu w Rumunii. Wycieczka przeznaczona jest dla uczniów klas 7 i 6. Termin wycieczki przypada na czas egzaminów ośmioklasistów w dn. 15-17.05. Ze względu na to, że w jednym z hoteli mamy do dyspozycji wyłącznie pokoje dwuosobowe, uczniowie mogą zgłaszać się tylko w parach.

Zapisywać można się tylko osobiście (wystarczy jedno dziecko z pary) w najbliższy piątek na dużej przerwie 10.45-11.00 w sali 225. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca przez e-dziennikWarunkiem zapisu jest dostarczenie wydrukowanej ze strony szkoły zgody rodzica (wpłata zaliczki w wysokości 300 zł., dopiero po feriach). Ze względu na dużą odpowiedzialność opiekunów i bezpieczeństwo całej wycieczki, w wyjeździe nie będą mogli uczestniczyć uczniowie z zachowaniem poprawnym i niższym na pierwszy semestr. Przy zapisie proszę wziąć pod uwagę nocny przejazd autokarem i trudy całodziennego zwiedzania. Uczniowie zainteresowani wyjazdem, dla których braknie miejsca na liście uczestników, będą mieli pierwszeństwo zapisów na kolejną wycieczkę.


Całkowity koszt wyjazdu wynosi 780 zł od osoby. W cenie tej są dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje, wejścia do obiektów, ubezpieczenie oraz autokar, opłaty drogowe i parkingowe. Pierwszy nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Hotelu Edeka w Sebes, drugi nocleg w Hotelu Decebal, posiłki w sąsiedniej restauracji Casa Taraneasca. Autokar: Tadeusz Broniec

Zgoda na wycieczkę do pobrania

Program wycieczki

Wyjazd 14.05 w godzinach wieczornych i nocny przejazd do Rumunii.

15.05. Przyjazd do Klużu w godzinach porannych, zwiedzanie dawnej stolicy węgierskiego Siedmiogrodu, przejazd do Alba Iulia, siedziby książąt siedmiogrodzkich i zwiedzanie romańskiej katedry, w której pochowany został Jan Hunyady, przejazd do Hunedoary i zwiedzanie zamku Jana Hunyadego, przyjazd do Sebes, obiadokolacja i nocleg.

16.05 Śniadanie i wyjazd do Sybina, głównego ośrodka niemieckich Sasów w Siedmiogrodzie, przejazd do Bran i zwiedzanie zamku Draculi, przejazd do Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja i wieczorny spacer po mieście.

17.05. Śniadanie i zwiedzanie Braszowa, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Czarnego Kościoła, wyjście na punkt widokowy Turnul Negru, przejazd do Prejmer i zwiedzanie kościoła obronnego, przejazd do Sighisoary, zwiedzanie najbardziej urokliwego miasta Siedmiogrodu, wpisanego na listę UNESCO.

Wyjazd do Tarnowa i powrót w sobotę 18.05 w godzinach porannych (około 6.00 -7.00 rano).

Marek Sztorc

01cluz  02alba iulia  03hunedoara

04sybin  05bran

06brasov  07prejmer  08 sighisoara