Wycieczka do Niemiec i Francji

02MercedesZapraszam do udziału w wycieczce szkolnej do zachodnich Niemiec w dn. 2-4 października 2024. Podczas wycieczki odwiedzimy m.in. Muzea Porsche i Mercedesa w Stuttgarcie, siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (Francja) oraz katedrę cesarską w Spirze. Zapisywać można się tylko osobiście w najbliższy poniedziałek w sali 225. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca przez e-dziennik.

Warunkiem zapisu jest dostarczenie zgody rodzica (do pobrania na stronie) i wpłata zaliczki w wysokości 450 zł. Ze względu na dużą odpowiedzialność opiekunów i bezpieczeństwo całej wycieczki, w wyjeździe nie będą mogli uczestniczyć uczniowie z zachowaniem poprawnym i niższym na koniec bieżącego roku szkolnego oraz Ci, którzy mają wpisane w e-dzienniku uwagi za agresję i łamanie regulaminu szkoły. Przy zapisie proszę wziąć pod uwagę bardzo długi (14-15 godzinny) czas przejazdu autokarem oraz intensywne zwiedzanie. Każdy uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości (najlepiej dowód osobisty).

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 980 zł od osoby. W tej cenie są dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje, wejścia do obiektów, ubezpieczenie oraz autokar, opłaty drogowe i parkingowe.

Oba noclegi i wyżywienie: schronisko młodzieżowe DJH w Karlsruhe.
Autokar: Tadeusz Broniec

Program wycieczki

1.10.2024
wyjazd spod szkoły wieczorem około godziny 20.00

2.10.2024
przyjazd do Stuttgartu (Niemcy), zwiedzanie Muzeum Porsche, spacer po centrum miasta, stolicy Badenii-Wirtembergii, zwiedzanie Muzeum Mercedesa, przyjazd do Karlsruhe kolacja i nocleg.

3.10.2024
śniadanie i wyjazd do Strasburga (Francja), zwiedzanie budynku Parlamentu Europejskiego i spacer po zabytkowym centrum miasta wpisanym na listę UNESCO ze słynną gotycką katedrą, przejazd do Fryburga i zwiedzanie zabytkowego centrum stolicy Bryzgowii. Powrót na kolację i nocleg do Karlsruhe.

4.10.2024
śniadanie, spacer po centrum Karlsruhe, wyjazd do Spiry i zwiedzanie romańskiej katedry koronacyjnej cesarzy niemieckich wpisanej na listę UNESCO, przejazd do Heidelbergu, wejście na zamek i punkt widokowy oraz zwiedzanie zabytkowego starego miasta, słynącego z najstarszego niemieckiego uniwersytetu i XVIII-wiecznego mostu nad Neckarem.

5.10.2024
powrót do Tarnowa w godzinach porannych

Zgoda na udział w wycieczce do Niemiec

Marek Sztorc