Wycieczka klas 5b i 5c na Dolny Śląsk

DSC01732W dniach od 7 do 10 czerwca uczniowie klas 5b i 5c uczestniczyli w wycieczce na Dolny Śląsk.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław.

Przed południem uczniowie obejrzeli ogród zoologiczny z Afrykarium. Po południu spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, zwiedziliśmy gotycką katedrę i muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Na koniec weszliśmy na wieże astronomiczną Uniwersytetu, z której roztaczał sie piękny widok na miasto. Po zjedzeniu lodów wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Przesieki, która miała być naszą bazą wypadową przez najbliższe dni.

Drugiego dnia ruszyliśmy na szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę (1602 m) a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy sie nad przepięknie położonym Małym Stawem. Po zejściu do Karpacza zwiedziliśmy drewnianą świątynię Wang, przeniesioną z Norwegii i w XIX w. zbudowaną na obecnym miejscu.

Trzeci dzień to znów wspinaczka do zamku Chojnik, usytuowanego na szczycie góry o tej samej nazwie. Z dobrze zachowanych ruin zamku widać doskonale Jelenią Górę i szczyty Karkonoszy. Po zwiedzeniu zamku pojechaliśmy na krótki spacer i lody do pobliskiej Jeleniej Góry. Kolejnym punktem dnia było wyczekiwane przez uczniów Western City. Po krótkiej inscenizacji napadu na bank dzieci rozbiegły się po rozległym terenie miasteczka i przez blisko trzy godziny korzystały z przygotowanych atrakcji. Po kolacji grupka ochotników wybrała się na spacer nad Wodospad Podgórnej w Przesiece, trzeci co do wielkości wodospad w Karkonoszach.

Ostatniego dnia mieliśmy zaplanowany tylko jeden punkt - twierdzę w Srebrnej Górze. Górująca nad okolicą, potężna twierdza zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Bardzo ciekawie o historii budowli opowiadała nam pani przewodnik. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na nie planowanym postoju w Ząbkowicach Śląskich. Krótką przerwę wykorzystaliśmy aby zobaczyć krzywą wieżę, odchyloną od pionu ponad 2 metry.

Do Tarnowa wróciliśmy późnym wieczorem. Byliśmy zmęczeni ale zadowoleni po czterech dniach pełnych wrażeń i odwiedzonych atrakcji.

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona