Wycieczka klas 5b i 5c na Dolny Śląsk

DSC01732W dniach od 7 do 10 czerwca uczniowie klas 5b i 5c uczestniczyli w wycieczce na Dolny Śląsk.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław.

Przed południem uczniowie obejrzeli ogród zoologiczny z Afrykarium. Po południu spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, zwiedziliśmy gotycką katedrę i muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Na koniec weszliśmy na wieże astronomiczną Uniwersytetu, z której roztaczał sie piękny widok na miasto. Po zjedzeniu lodów wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Przesieki, która miała być naszą bazą wypadową przez najbliższe dni.

Drugiego dnia ruszyliśmy na szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę (1602 m) a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy sie nad przepięknie położonym Małym Stawem. Po zejściu do Karpacza zwiedziliśmy drewnianą świątynię Wang, przeniesioną z Norwegii i w XIX w. zbudowaną na obecnym miejscu.

Trzeci dzień to znów wspinaczka do zamku Chojnik, usytuowanego na szczycie góry o tej samej nazwie. Z dobrze zachowanych ruin zamku widać doskonale Jelenią Górę i szczyty Karkonoszy. Po zwiedzeniu zamku pojechaliśmy na krótki spacer i lody do pobliskiej Jeleniej Góry. Kolejnym punktem dnia było wyczekiwane przez uczniów Western City. Po krótkiej inscenizacji napadu na bank dzieci rozbiegły się po rozległym terenie miasteczka i przez blisko trzy godziny korzystały z przygotowanych atrakcji. Po kolacji grupka ochotników wybrała się na spacer nad Wodospad Podgórnej w Przesiece, trzeci co do wielkości wodospad w Karkonoszach.

Ostatniego dnia mieliśmy zaplanowany tylko jeden punkt - twierdzę w Srebrnej Górze. Górująca nad okolicą, potężna twierdza zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Bardzo ciekawie o historii budowli opowiadała nam pani przewodnik. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na nie planowanym postoju w Ząbkowicach Śląskich. Krótką przerwę wykorzystaliśmy aby zobaczyć krzywą wieżę, odchyloną od pionu ponad 2 metry.

Do Tarnowa wróciliśmy późnym wieczorem. Byliśmy zmęczeni ale zadowoleni po czterech dniach pełnych wrażeń i odwiedzonych atrakcji.