Zielony Projekt  

projektW roku szkolnym 2018/2019  prowadzona jest kontynuacja prozdrowotnego programu Zielony Projekt.
Cele programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych u uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im Orląt Lwowskich w Tarnowie. W ubiegłym roku szkolnym w w ramach projektu odbyły się warsztaty dla uczniów i rodziców  z dietetykami Iwoną i Arkadiuszem Ostręgą, konkursy na książkę kucharską i prezentację multimedialną oraz warsztaty kulinarne dla klas ósmych w Zespole Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych w Tarnowie. Na podsumowanie projektu 5 kwietnia 2019 na sali gimnastycznej odbył się happening. Każdy poziom przedstawił w krótkiej prezentacji swoje działania podejmowane na lekcjach wychowawczych, poświęconych promocji zdrowia.Uczniowie klas IV- VII mieli do wykonania zdrowe przekąski owocowo-warzywne, banery i plakaty z hasłami nawiązującymi do przydzielonych owoców, warzyw i zdrowego stylu życia. Uczniowi z każdego poziomu przygotowali wspólną prezentację multimedialna przedstawiającą wszystkie działania podejmowane w ramach projektu.