Z kodowaniem za pan brat

01Z ”kodowaniem za pan brat” pod takim hasłem dołączyliśmy do społeczności  świętującej Codeweek 2019 . To społeczna inicjatywa, w ramach której

europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Zorganizowaliśmy na zajęciach matematyki, informatyki i zajęciach kreatywnych szereg działań, zabaw i konkurencji przybliżających uczestnikom kodowanie i możliwości jego wykorzystania. Były to zadania rozszyfrowywania tekstu, grafik, kodowanie tekstu, dyktanda graficzne, quizy i prezentacje multimedialne gra Scottie Go. Świetną zabawę podsumował konkurs z nagrodami.