Wycieczka klas 5b i 5c do Krosna i Jasła

611Klasy 5b i 5c 18 października pod opieką pań: J. Kurc, A. Rutki-Gniadek i A. Surdej uczestniczyły w wycieczce do Krosna i Jasła, gdzie zwiedzały wspaniały obiekt turystyczno-kulturalny Centrum Dziedzictwa Szkła

w Krośnie oraz Muzeum Lizaka w Jaśle. W Krośnie w sposób interaktywny zaprezentowano nam tematykę związaną z hutnictwem szkła i szklaną twórczością. Mogliśmy  podziwiać piękno szklanej sztuki, przyjrzeć się pracy hutnika, grawera, dekoratora. Z bliska zobaczyć jak wykonuje się szklane figurki, a także wykonać własne szklane medale i ozdobić choinkowe bombki. W Muzeum Lizaka w Jaśle, każdy uczestnik mógł przez chwilę zostać karmelarzem i wykonać własnoręcznie lizaki. Była to świetna okazja do spróbowania różnego rodzaju cukrów np. trzcinowego czy brzozowego i powąchania barwników dodawanych do produkcji słodyczy.