Na inauguracji „Kinderuni” w Krakowie 

1

20 września 2019 r. szesnastoosobowa grupa uczniów z klas piątych i szóstych uczestniczyła w wyjeździe do Krakowa.

Celem wycieczki był udział w inauguracji Niemieckiego Internetowego Uniwersytetu Dziecięcego „Kinderuni”. Wydarzenie to ściągnęło do Instytutu Goethego liczne grono uczniów z odległych części Małopolski. Przygotowane dla nich zajęcia miały formę warsztatów i łączyły w sobie elementy nauk przyrodniczych, technicznych oraz języka niemieckiego.

Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze studentami, którzy przybliżyli obecnym fascynujący świat robotyki. Robotyka, jak możemy przeczytać w Internecie to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Jak programuje się roboty? Jak się nimi steruje? – na te i inne pytania uczniów naszej szkoły odpowiadali młodzi konstruktorzy. Najwięcej emocji i frajdy dostarczyła zdecydowanie sama zabawa z użyciem robotów. Nikogo nie trzeba było długo przekonywać do sprawdzenia możliwości, jakimi dysponowały skonstruowane przez studentów urządzenia. Równolegle uczestniczyliśmy w grach i zabawach w języku niemieckim. Były zagadki, krzyżówki, układanki i wiele innych atrakcji. Czas przeznaczony na pobyt w Krakowie szybko jednak dobiegł końca.

Wyposażeni w plakaty, gadżety i pamiątki wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tarnowa, gdzie oczekiwały nas już stęsknione rodziny. Wieczorem mogliśmy opowiedzieć ze szczegółami o wrażeniach z pobytu w Instytucie Goethego w Krakowie, prezentując przy tym wykonane zdjęcia i filmiki.  

 

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona