"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

konkurs 007Dzieci z klas III, uczęszczające do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie, wzięły udział w II Edycji Konkursu Edukacyjego: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków",

którego celem było budowanie codziennego nawyku czytania, aby zaszczepić pasję czytania od najmłodszych lat. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie pisali własne przygody Słodziaków, biorąc udział w konkursie literackim zorganizowanym przez wychowawców, który pobudził ich wyobraźnię, nauczył samodzielnego myślenia oraz ćwiczył pamięć i koncentrację. Odbywały się również zajęcia czytelnicze tzw."Poranki u Słodziaków", podczas których uczniowie czytali w obecności wychowawców oraz w domu pod okiem rodziców. Poznawali kolejne przygody Słodziaków i z wielką radością zapełniali swoje dzienniczki czytelnicze naklejkami. Konkurs cztelniczy pod hasłem: "Czytam codziennie. Jestem prawdziwym przyjacielem Słodziaków", został rozstrzygnięty 6 listopada 2019 roku. Odbyło się losowanie dzienniczków czytelniczych. Zwycięzcami zostali: Kamila Kotacz, Zuzanna Lis, Emilia Marzec i Adrian Małochleb. Była to motywacja dla uczniów klas III i ich rodziców nie tylko do nauki, ale także do rozwijania pasji czytania. Uczniowie wymyślali własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków, biorąc udział w konkursie literackim, którego zwycięzcą została Karolina Krauze. Wychowawcy wraz z ucznami zorganizowali uroczystość świetlicową, podczas której uczniowie słuchali leśnej muzyki Słodziaków i opowiadania z ksiązki pt. "Gang Słodziaków". Tańczyli z ulubionymi Słodziakami w rytm muzyki i bawili się chustą animacyjną z wykorzystaniem maskotek. Dyrekcja Szkoły, wychowawcy, nauczyciele i rodzice mogli podziwiać Drzewo Słodziaków, które wykonali uczniowie podczas zajęć świetlicowych oraz dekorację i wystawę prac plastycznych, namalowanych na konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony Słodziak". Zwycięzcami tego knkursu zostali: I miejsce: Laura Wrona, II miejsce: Milena Burmer i III miejsca: Maja Wydro oraz Aleksandra Paprocka.

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona