"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

konkurs 007Dzieci z klas III, uczęszczające do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie, wzięły udział w II Edycji Konkursu Edukacyjego: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków",

którego celem było budowanie codziennego nawyku czytania, aby zaszczepić pasję czytania od najmłodszych lat. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie pisali własne przygody Słodziaków, biorąc udział w konkursie literackim zorganizowanym przez wychowawców, który pobudził ich wyobraźnię, nauczył samodzielnego myślenia oraz ćwiczył pamięć i koncentrację. Odbywały się również zajęcia czytelnicze tzw."Poranki u Słodziaków", podczas których uczniowie czytali w obecności wychowawców oraz w domu pod okiem rodziców. Poznawali kolejne przygody Słodziaków i z wielką radością zapełniali swoje dzienniczki czytelnicze naklejkami. Konkurs cztelniczy pod hasłem: "Czytam codziennie. Jestem prawdziwym przyjacielem Słodziaków", został rozstrzygnięty 6 listopada 2019 roku. Odbyło się losowanie dzienniczków czytelniczych. Zwycięzcami zostali: Kamila Kotacz, Zuzanna Lis, Emilia Marzec i Adrian Małochleb. Była to motywacja dla uczniów klas III i ich rodziców nie tylko do nauki, ale także do rozwijania pasji czytania. Uczniowie wymyślali własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków, biorąc udział w konkursie literackim, którego zwycięzcą została Karolina Krauze. Wychowawcy wraz z ucznami zorganizowali uroczystość świetlicową, podczas której uczniowie słuchali leśnej muzyki Słodziaków i opowiadania z ksiązki pt. "Gang Słodziaków". Tańczyli z ulubionymi Słodziakami w rytm muzyki i bawili się chustą animacyjną z wykorzystaniem maskotek. Dyrekcja Szkoły, wychowawcy, nauczyciele i rodzice mogli podziwiać Drzewo Słodziaków, które wykonali uczniowie podczas zajęć świetlicowych oraz dekorację i wystawę prac plastycznych, namalowanych na konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony Słodziak". Zwycięzcami tego knkursu zostali: I miejsce: Laura Wrona, II miejsce: Milena Burmer i III miejsca: Maja Wydro oraz Aleksandra Paprocka.