Dzień Patrona

patron 017W piątek 22 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła święto patrona - Orląt Lwowskich. Uczniowie klas starszych udali się na cmentarz

w Mościcach, gdzie zapalili znicz przy grobie jednego z kilkunastu uczestników walk we Lwowie w 1918 roku, którzy pochowani są w Tarnowie. Następnie udaliśmy się pod pomnik Szarych Szeregów na uroczystość upamiętniającą uczestników walk sprzed 101 lat. Tu odbył się Apel Poległych oraz część artystyczna. Podczas uroczystości obecni byli członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz wnuk jednego z uczestników walk. (opracowała Aleksandra Kocoł, klasa 6d)
Natomiast uczniowie klas młodszych świętowali w szkole. W sali gimnastycznej odbył się Apel Poległych, a następie zajęcia plastyczne w klasach, podczas których dzieci malowały portrety Józefa Piłsudskiego, wykonywały przestrzenne modele godła i wspólnie śpiewały pieśni legionowe.