„Nabój Junior”

1Nabój Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę.

Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.  Specyficzna struktura Náboja powoduje, że zawody są interesujące zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych i fizycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy. Dlatego każdy może się w ich trakcie dobrze bawić. Drużyna w składzie Filip Maziarka, Ala Błażej, Jan Kawalerski i Marcel Gładysz zajęła 3 miejsce w zawodach organizowanych w Tarnowie co dało im lokatę 37 miejsca w Polsce na 905 startujących drużyn. Serdecznie gratulujemy takiego sukcesu. Drugą drużyną startująca w zawodach stanowili głównie siódmoklasiści : Natalka Kamińska, Emilka Barnaś, Tomek Budzik i Marcin Madanowicz, którzy zaczęli dopiero swoją przygodę z fizyką , zajęli 10 miejsce w rejonie. Cieszymy się z kolejnych matematycznych sukcesów naszych uczniów.