Dzień Papieski

Resized 20191022 140003Dzień Papieski i konkursy związane z Osobą Św. Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie

22 października 2019 roku w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie odbył XIX Dzień Papieski pod hasłem: "WSTAŃCIE, CHODŹMY", a następnie VII Edycja Konkursu Utworów Karola Wojtyły oraz Poezji o Św. Janie Pawle II. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: dla uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VIII. W konkursie zaprezentowało się prawie czterdziestu chętnych uczestników. Wzięli w nim udział również uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie, zdobywjąc wiele nagród i wyróżnień. Celem konkursu była popularyzacja twórczości naszego rodaka Papieża, a także wspołczesnej poezji o Nim. Komisja oceniając brała pod uwagę: zrozumienie treści utworu, naturalność wypowiedzi, poprawność dykcji oraz prawidłowa interpretacja. Komisji przewodniczyła Pani Wicedyrektor Małgorzata Reichert. Konkursy Poezji Związane z Osobą Św. Jana Pawła II weszły w tradycję naszej szkoły i odbywają się w październiku każdego roku szkolnego.

W tym roku odbył się również Szkolny Konkurs Plastyczny Związany z Osobą Św. Jana Pawła II, którego celem było wdrażanie wartości patriotycznych, kształowanie postawy szacunku i uznania dla Papieża Polaka, pielęgnowanie pamięci o Nim oraz podkreślenie świętości Jego życia. Tamatem konkursu były najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły i Jego pastawa wobec świata. Konkurs też obejmował dwie grupy wiekowe: uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisji przewodniczyła Pani Wicedyrektor Krystyna Gądek. Prace plastyczne uczniów stanowiły dekorację do Konkursu Utworów Karola Wojtyły oraz Poezji o Świętm Janie Pawle II.

Zorganizowany został także Szkolny Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II dla uczniów klas IV-VII oraz Quiz Wiedzy o Św. Janie Pawle II dla najmłodszych uczniów klas I-III. Zadaniem konkursu było poznaie najważniejszych wydarzeń z życia i działalności Karola Wojtyły, czyli: dzieciństwa, czasu studiów, kapłaństwa, a także ukazania Pontyfikatu Jana Pawła II oraz propagowania wartości religijnych i moralnych, które głosił. Komisji konkursowej przewodniczył Pan Dyrektor Jakub Patuła.

Konkursy Związane z Osobą Św. Jana Pawła II wrosły w tradycję naszej szkoły. Najczęściej organizowane są konkursy: poezji, plastyczne, wiedzy czy quizy wiedzy związane z życiem i nauczaniem naszego Papieża Polaka, a także inne. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowniem i bierze w nich udział wielu uczniów. W każdym konkursie jest mnóstwo nagrodzonych i wyróżnionych uczestników, którzy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody podczas apelu podsumowującego I półrocze roku szkolnego. Coroczną organizatorką wszystkich konkursów związaych z Osobą Św. Jana Pawła II jest Bożena Stasiak-Zarębska.