Dzień Papieski

Resized 20191022 140003Dzień Papieski i konkursy związane z Osobą Św. Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie

 

            22 października 2019 roku w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie odbył XIX Dzień Papieski pod hasłem: "WSTAŃCIE, CHODŹMY", a następnie VII Edycja Konkursu Utworów Karola Wojtyły oraz Poezji o Św. Janie Pawle II. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: dla uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VIII. W konkursie zaprezentowało się prawie czterdziestu chętnych uczestników. Wzięli w nim udział również uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie, zdobywjąc wiele nagród i wyróżnień. Celem konkursu była popularyzacja twórczości naszego rodaka Papieża, a także wspołczesnej poezji o Nim. Komisja oceniając brała pod uwagę: zrozumienie treści utworu, naturalność wypowiedzi, poprawność dykcji oraz prawidłowa interpretacja. Komisji przewodniczyła Pani Wicedyrektor Małgorzata Reichert. Konkursy Poezji Związane z Osobą Św. Jana Pawła II weszły w tradycję naszej szkoły i odbywają się w październiku każdego roku szkolnego.

            W tym roku odbył się również Szkolny Konkurs Plastyczny Związany z Osobą Św. Jana Pawła II, którego celem było wdrażanie wartości patriotycznych, kształowanie postawy szacunku i uznania dla Papieża Polaka, pielęgnowanie pamięci o Nim oraz podkreślenie świętości Jego życia. Tamatem konkursu były najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły i Jego pastawa wobec świata. Konkurs też obejmował dwie grupy wiekowe: uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisji przewodniczyła Pani Wicedyrektor Krystyna Gądek. Prace plastyczne uczniów stanowiły dekorację do Konkursu Utworów Karola Wojtyły oraz Poezji o Świętm Janie Pawle II.

            Zorganizowany został także Szkolny Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II dla uczniów klas IV-VII oraz Quiz Wiedzy o Św. Janie Pawle II dla najmłodszych uczniów klas I-III. Zadaniem konkursu było poznaie najważniejszych wydarzeń z życia i działalności Karola Wojtyły, czyli: dzieciństwa, czasu studiów, kapłaństwa, a także ukazania Pontyfikatu Jana Pawła II oraz propagowania wartości religijnych i moralnych, które głosił. Komisji konkursowej przewodniczył Pan Dyrektor Jakub Patuła.

             Konkursy Związane z Osobą Św. Jana Pawła II wrosły w tradycję naszej szkoły. Najczęściej organizowane są konkursy: poezji, plastyczne, wiedzy czy quizy wiedzy związane z życiem i nauczaniem naszego Papieża Polaka, a także inne. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowniem i bierze w nich udział wielu uczniów. W każdym konkursie jest mnóstwo nagrodzonych i wyróżnionych uczestników, którzy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody podczas apelu podsumowującego I półrocze roku szkolnego. Coroczną organizatorką wszystkich konkursów związaych z Osobą Św. Jana Pawła II jest Bożena Stasiak-Zarębska.

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona