Mościcka Giełda Szkół Ponadpodstawowych

people 2557399 640

Trzy mościckie szkoły i jeden cel: prezentacja kierunków kształcenia. Wszystko po to, aby ułatwić tegorocznym absolwentom wybór szkoły, która mieści się w tej dzielnicy.

W dniu 31 marca, w godzinach od 9:00 do 13:00  w hali sportowej przy ul. Chemicznej 2, swoje propozycje przedstawi Zespół Szkół Technicznych, IV LO oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.   Jak podkreślają zgodnie  dyrektorzy placówek, jest to ciekawa inicjatywa, która z pewnością ułatwi zainteresowanym poznanie profili kształcenia prezentowanych szkół.

Nie trzeba odwiedzać wszystkich szkół osobno, ale w jednym miejscu można mieć dostęp do kompleksowej wiedzy związanej nie tylko z profilami kształcenia, ale także z całym procesem rekrutacyjnym.  Jak zapewniają organizatorzy będzie to czas poznania kierunków, rozmów z doradcami zawodowymi,  nauczycielami oraz uczniami, którzy aktualnie uczą się w prezentowanych szkołach. Mamy nadzieję, że każdy kto odwiedzi w tym dniu halę sportową, pozna i wybierze swoją nową klasę o takim kierunku, który będzie go satysfakcjonował.

Organizatorzy zapraszają nie tylko przyszłych absolwentów, rodziców, ale także wszystkich, którzy chcą poznać szczegółowo profile mościckich szkół.