Google Classroom - instrukcja

google classroom logoClassroom to bezpłatna usługa dla szkół, organizacji non-profit oraz użytkowników korzystających z osobistego konta Google.

Ułatwia ona uczniom i nauczycielom komunikację w szkole i poza nią. Classroom oszczędza czas i papier, a także pomaga w tworzeniu zajęć, rozsyłaniu zadań, komunikowaniu się i organizowaniu pracy.

Classroom oferuje wiele korzyści:
• Łatwa konfiguracja – nauczyciele mogą dodawać uczniów bezpośrednio lub udostępniać im kod do zajęć. Zajmuje to tylko kilka minut.
• Oszczędność czasu – łatwy proces zadawania prac, bez „papierkowej roboty”, pozwala nauczycielom szybko wyznaczać, przeglądać i oceniać zadania w jednym miejscu.
• Lepsza organizacja – uczniowie widzą wszystkie zadane prace na stronie zadań, a materiały lekcyjne (takie jak dokumenty, zdjęcia czy filmy) są automatycznie zapisywane w folderach na Dysku Google.
• Lepsza komunikacja – w Classroom nauczyciele mają możliwość wysyłania powiadomień i rozpoczynania klasowych dyskusji. Uczniowie mogą dzielić się materiałami i bezpośrednio udzielać odpowiedzi na zadawane pytania.
• Przystępność i bezpieczeństwo – Classroom, podobnie jak pozostałe usługi G Suite dla Szkół i Uczelni, nie zawiera reklam. Materiały oraz dane uczniów i nauczycieli nie są wykorzystywane do celów reklamowych, a szkoły mogą korzystać z tej aplikacji bezpłatnie.

 

INSTRUKCJA LOGOWNIA

1. Wchodzimy na stronę Google Classroom (musimy być zalogowania na konto google, można je założyć bezpłatnie)

https://classroom.google.com/

2. Wybieramy plus i klikamy dołącz do zajęć.

gc1

3. Wpisujemy podany przez nauczyciela kod.

gc2

4. Wybieramy udostępniony przez nauczyciela folder i rozpoczynamy pracę.

gc3

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY 

POWODZENIA