Mistrzowie ortografii

literature 3324244 640

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w drugim okresie odbył się konkurs ortograficzny. Miał on charakter powszechny. Jego celem było motywowanie do pogłębiania wiedzy z zakresu poprawności językowej oraz kształtowanie kompetencji ortograficznych.

Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach języka polskiego pisali dyktanda o różnym stopniu trudności na każdym poziomie klasowym, tematycznie związane z wiosną. Najlepsi przeszli do finału. Znalazło się w nim prawie trzydziestu uczniów, którzy w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI i VII-VIII zmagali się z dosyć trudnymi (jak później stwierdzili) tekstami. Możemy być pewni, że oni nie będą w przyszłości czmychać przed czyhającymi w polszczyźnie pułapkami ortograficznymi.

 


Laureaci w kategorii klas IV-VI:

Daria Wiatrowska (IV a),

Blanka Grzegorzak (V e),

Natalia Draus (VI d),

Martyna Pyrkowska (VI f).

Laureaci w kategorii klas VII-VIII:

Wiktoria Rybus (VII d),

Marcin Madanowicz (VIII d),

Adam Kaczka (VIII d).

Zwycięzcom, którzy zostaną nagrodzeni na zakończenie roku szkolnego, gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

SR