Smak sukcesu

DSCN0081

Dla najstarszych uczniów kończy się przygoda ze Szkołą Podstawową nr 9 w Tarnowie.

Wiemy, że te osiem lat wspólnej nauki było dla Was nie tylko obowiązkiem, ale też możliwością zawiązania przyjaźni, okazją do poszerzania horyzontów i odkrywania pasji. Dowodem na to jest fakt, że możecie się poszczycić wieloma spektakularnymi sukcesami, które stały się Waszym udziałem na przestrzeni lat. Zdecydowały o tym: szeroka wiedza, umiejętność analizy, wnioskowania, a także bystrość umysłu połączona z logicznym myśleniem. Mowa oczywiście o laureatach i finalistach konkursów przedmiotowych i tematycznych.

Na prowadzenie wysuwa się Filip Maziarka - uczeń klasy VIII b, który aż dwa razy sięgnął po tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Matematycznego, został również dwukrotnym finalistą Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz trzykrotnym finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Może poszczycić się także wygraną w Maratonie Zawodowym zorganizowanym przez ZSEO. O fakcie tym rozpisywał się Tarnowski Magazyn Informacyjny. Ponadto Filip został uhonorowany tytułem PRYMUSA TARNOWA 2020. W gronie najlepszych uczniów naszego miasta odbierze nagrodę z rąk Prezydenta.

Klasowi koledzy Filipa – Igor Janikowski oraz Jan Kawalerski to laureaci III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach.

W klasie VIII d również nie zabrakło zaszczytów. Jakub Krokosz i Kamil Jurczak to finaliści Małopolskiego Konkursu Geograficznego, a Marcin Madanowicz został finalistą Konkursu Tematycznego Od algorytmu do programu.

Do ścisłego grona wyróżnionych dołączyli też uczniowie z klasy VIII a – Igor Damian – finalista Małopolskiego Konkursu Biologicznego oraz Szymon Krasoń, dwukrotny finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali zaświadczenia z rąk Dyrektora Szkoły Jakuba Patuły podczas uroczystego spotkania 23 czerwca 2020 r. Ten szczególny moment został uwieczniony na pamiątkowych fotografiach z udziałem zainteresowanych, nauczycieli przedmiotów i wychowawców klas.

Nauczyciele poloniści nagrodzili też najzdolniejszych absolwentów, którzy odnieśli sukcesy w wielu konkursach humanistycznych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim. W czołówce znaleźli się: Kacper Gębala, Inga Hebda i Jan Kawalerski z klasy VIII b oraz Adam Kaczka, Jakub Krokosz i Oliwia​ ​Szułakiewicz z klasy VIII d.

Zwyczajem ubiegłych lat najlepsi uczniowie na zakończenie szkoły otrzymali szczególne wyróżnienie, złotą i srebrną tarczę.

Na złoto zasłużyli:

Szymon Krasoń z klasy VIII a,

Kacper Gębala, Marcel Gładysz, Inga Hebda, Jan Kawalerski, Filip Maziarka z klasy VIII b,

Julia Włodarska z klasy VIII c,

Amelia Bielaszka, Maria Giermakowska, Adam Kaczka z klasy VIII d,

a na srebro:

Dawid Kossoń z klasy VIII a,

Mateusz Dziedziniewicz, Igor Janikowski, Karolina Kałużny, Oliwier Kornaus, Szymon Lizak, Małgorzata Ordon z klasy VIII b,

Karolina Korcyl z VIII c,

Aleksandra Jakubowska, Jakub Krokosz, Marcin Madanowicz, Martyna Podsiadło, Jakub Soja, Aleksandra Szyzdek, Emilia Taraszka z klasy VIII d.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach. Jesteśmy dumni, że w przyszłości będziemy mogli pochwalić się tak wybitnymi absolwentami. Cieszymy się, że nasza placówka mogła być dla Was miejscem, w którym rozwinęliście skrzydła.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne