Ważna informacja

laptop na biurku

Szanowni Państwo

Drodzy Uczniowie i Rodzice

1 września uczniowie po raz pierwszy od kilku miesięcy pójdą do szkoły. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka w nowym roku szkolnym będzie odbywać się w formie tradycyjnej. 

 

 

W związku z tym czeka nas wiele wyzwań związanych z sytuacją pandemii. Pragniemy, aby Państwa dzieci czuły się w szkole bezpiecznie i dlatego wdrożyliśmy szereg działań, które mają nam ułatwić powrót do stacjonarnego trybu pracy.

Szkoła jest wyposażona w płyny do dezynfekcji, 2 bezdotykowe podajniki, które znajdują się na korytarzu dolnym i górnym, spryskiwacze w salach lekcyjnych, termometry bezdotykowe oraz skaner do mierzenia temperatury. Wdrożony został system gruntownego sprzątania i dezynfekcji w pomieszczeniach, sanitariatach i ciągach komunikacyjnych. Sale będą wietrzone, a dzieci będą spędzały jak najwięcej czasu w swoich klasach i na świeżym powietrzu. Aby jednak podjęte przez nas wysiłki były efektywne, prosimy Was, drodzy Rodzice, o współpracę i pozostawanie w stałym kontakcie z wychowawcami. Prosimy, abyście także wdrożyli od września kilka podstawowych zasad, których celem jest minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem, o solidarne zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich oraz      o to, aby nauczanie stacjonarne trwało jak najdłużej.

  • Na bieżąco monitorujcie stan zdrowia Waszych dzieci i nie posyłajcie ich do szkoły, jeśli są chore lub ktoś z domowników jest na kwarantannie.

  • Przypominajcie dzieciom o konieczności mycia i dezynfekowania rąk, zachowania dystansu oraz zabierania do szkoły maseczek, które założą w momencie wejścia do szkoły, w kolejce po obiad lub gdy przerwa odbywać się będzie na korytarzu szkolnym. Ważne jest także, aby poza przyborami szkolnymi, kanapką, chusteczkami i wodą do picia nie zabierały do szkoły innych zbędnych przedmiotów.

  • Pamiętajcie, że dla nas wszystkich ważne jest szeroko rozumiane dobro dziecka,  a więc nie tylko jego bezpieczeństwo fizyczne, ale także komfort psychiczny, spokój, relacje rówieśnicze, przyjaźnie i możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem.

  • W szkole zostały opracowane procedury bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MEN i GIS. Z tymi wytycznymi będziecie się mogli Państwo zapoznać poprzez stronę internetową szkoły.

Życzę Wam, drodzy Rodzice, dużo zdrowia i podkreślam, że to dzięki naszej dobrej współpracy, wzajemnemu zrozumieniu, akceptacji i zaufaniu będziemy mogli wrócić do szkoły i cieszyć się ze wszystkiego, co może nam ona zaoferować.

Proszę o wyrozumiałość i rozsądne podejście do tej trudnej sytuacji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie

 

Procedura bezpieczeństwa