Maseczka to nie ściereczka

dziewczynka w masceZgodnie z obowiązującą w szkole procedurą zakładamy maseczki w odpowiednich miejscach i sytuacjach. Aby maseczka nie stała się źródłem zakażenia zamiast nas chronić, powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad.

 

1. Jeśli Twoja maseczka spadła na podłogę, to niezależnie od tego czy została przez kogoś nadepnięta czy nie - nie zakładaj jej ponownie na twarz. Zanieczyszczoną maseczkę usuń w prawidłowy sposób i załóż drugą (czystą).

2. Jeśli nosisz maseczki wielorazowe (materiałowe), dbaj o ich czystość. Nie zakładaj przez kilka dni tej samej niewypranej maseczki - to niehigieniczne.

3. Nie zostawiaj maseczki "na chwilę" po zdjęciu z twarzy w różnych miejscach, np. na parapetach okiennych, na ławkach. Jeśli chwilowo przebywasz w pomieszczeniu, w którym nie musisz używać maski, zabezpiecz ją w plecaku aby nie była narażona na kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami.

4. Nie pożyczaj swojej maseczki koledze lub koleżance.