Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

książkiMiędzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych, w 1999 roku. Początkowo obchodzone było przez jeden dzień, który przypadał w czwarty poniedziałek października.

Od 2008 r. trwa już przez cały miesiąc – zawsze pod innym hasłem, które jest tematem przewodnim. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. 

Tegoroczne hasło brzmi: „ Z książką Ci do twarzy” .

Z okazji święta biblioteka szkolna organizuje, dla wszystkich chętnych uczniów klas IV-VII konkurs pn. „ Z literaturą za pan brat”. Konkurs ma formę pisemną, obejmuje 4 zadania konkursowe (1 zadanie na 1 tydzień) i zostanie przeprowadzony w dniach od 5 do 30 października. Szczegółowy regulamin dostępny jest w bibliotece szkolnej. Czy i Tobie, miły czytelniku, te zadania nie sprawią kłopotu a może zdobędziesz tytuł Mola Książkowego? Zajrzyj do szkolnej biblioteki i weź udział w konkursie, serdecznie zapraszam.

Nauczyciel bibliotekarz