Konkursy JP2 2020.

pope

„Pozwól mi wargi umoczyć w źródlanej wodzie, odczuć świeżość, ożywczą świeżość.” /Jan Paweł II/

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  ONLINE  POEZJI POŚWIĘCONY  OSOBIE  ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA  II

Organizator:

Bożena Stasiak-Zarębska

Pod Patronatem Dyrektora SP – 9 w Tarnowie

Cele:

• Poznawanie poezji Papieża – Polaka;
  • Propagowanie utworów o Świętym Janie Pawle II;
  • Dostrzeganie w tekstach poetyckich wartości moralnych.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

Konkurs przeznaczony jest dla dwóch grup wiekowych: uczniów klas I – III i IV – VIII

• Uczestnik przygotowuje recytację jednego utworu poetyckiego (czas recytacji do 5-u minut);
  • Prezentacji może towarzyszyć tło muzyczne;
  • Recytującgo obowiązuje eleancki ubiór;
  • Uczestnik ma przesłąć nagranie w formie audio-video do 16 października (piątek) 2020 roku na podany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagranie można wykonać jakimkolwiek urządzeniem, które rejestruje równocześnie obraz i dźwięk. Na nagraniu musi być widowczny uczeń, a w szczeólności jego twarz w momencie recytacju utworu.

Przystąpienie do konkursu oznacza zgodę uczestnika na przetwarzanie danych osobowych,  publikacje wizerunku i głosu oraz publikację na stronie szkoły. Nie może być powtarzany wiersz, który recytowany był przez tego samego ucznia w poprzednich konkursach – prowadzona jest ewidencja.

Przewodniczący Komisji: P. Dyrektor – J. Patuła i P. Wicedyrektor – M. Reichert

Skład komisji zostanie ustalony. Wręczenie nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego I półrocze. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody.

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  PLASTYCZNY POŚWIĘCONY  OSOBIE  ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA  II

Cele konkursu:

• Popularyzacja wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża – Polaka;
  • Ukazanie świętości życia Jana Pawła II;
  • Wdrażanie wartości patriotycznych i moralnych.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

Konkurs przeznaczony jest dla dwóch grup wiekowych:

uczniów klas I – III i IV – VIII

Technika: malarstwo, rysunek, kolaż, rzeźba, płaskorzeźba, itp.

Format pracy: dowolny

Termin oddania pracy: 16 października (piątek) 2020 r.

Przystąpienie do konkursu oznacza zgodę uczestnika na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację na wystawie i stronie szkoły, zgodnie z ustawą z dn. 10 maja 2018 r. Prace konkursowe nie będą zwracane.

Organizator:

Bożena Stasiak-Zarębska

Pod Patronatem Dyrektora SP – 9 w Tarnowie

Przewodniczący Komisji: P. Dyrektor – J. Patuła

Skład komisji zostanie ustalony. Wręczenie nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego I półrocze. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody.