Ślubowanie i Pasowanie

alt=uczniowie klasy 1b20 października 2020 r. to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu miało miejsce Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich.


Kochani Pierwszoklasiści


Od 1 września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Waszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. Pomocną dłoń podadzą Wam starsi koledzy i koleżanki. Korzystajcie z naszej wiedzy, doświadczenia, rad i wskazówek. Możecie zawsze zwracać się do nas z wszystkimi trudnymi sprawami, a wiemy z doświadczenia, że tych będzie wiele. Niech nie zabraknie Wam nigdy odwagi, by pytać w razie wątpliwości lub prosić o pomoc.
Nie porzucajcie także Waszej dziecięcej szczerości – bądźcie przykładem dla dorosłych, którzy nie zawsze pamiętają o jej zaletach. I wreszcie – pomagajcie sobie nawzajem. Przygoda szkolna jest fantastycznym doświadczeniem właśnie dlatego, że nie idziemy przez nią sami.


Życzymy Wam wielu przyjaznych ludzi, którzy zawsze wyciągną do Was rękę, będą cieszyć się z Waszych sukcesów i wspierać w trudniejszych chwilach. Zawsze uśmiechajcie się, bo w szkole jest radośnie i wesoło, bo w szkole szybko mija czas. Zanim się obejrzycie, będziecie kończyć szkołę i ponownie składać ślubowanie jako absolwenci.
Wspólnie z radą pedagogiczną, waszymi rodzicami i całą społecznością szkolną życzymy Wam ciekawych zajęć, jak najwięcej pochwał i wzorowego zachowania.
Waszym rodzicom z okazji Waszego ślubowania życzymy ogromnej satysfakcji, że posiadają tak wspaniałe pociechy.
Uważamy, że udowodniliście, iż możecie być uczniami i przyjmujemy Was w poczet naszej szkolnej rodziny.


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 9
im. Orląt Lwowskich w Tarnowie

 

alt=uczniowie klasy 1a

alt=uczniowie klasy 1a

alt=uczniowie klasy 1b

alt= uczniowie klasy 1c

alt = uczniowie klasy 1d