SP9 wyruszy w MegaMisję
250 szkół wyruszy w MegaMisję, by poznać nowe technologie
Właśnie zakończyliśmy rekrutację do drugiej edycji naszego największego programu edukacyjnego skierowanego dla szkół podstawowych - MegaMisji. Zwycięskie 250 placówek od września będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
Dotychczas w programie brało udział 350 szkół z całej Polski. Zrealizowano już ponad 13 tysięcy zajęć podnoszących cyfrowe kompetencje najmłodszych. Podczas cotygodniowych lekcji dzieci zdobywały kompetencje z 10 obszarów tematycznych. Teraz kolejne grupy nauczą się m.in.:
- Jak szukać informacji w różnych źródłach
- Jak bezpiecznie prezentować się w sieci
- Czym różni się przekaz audio od przekazu video
- Jakie prawa przysługują autorowi
- Jak edytować proste grafiki
- Jak bezpiecznie komunikować się przez media
- Czym różni się reklama od informacji
- Jak nagrać i odtworzyć plik video
- Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku
-Tak ważne dziś kompetencje cyfrowe dzieci mogą zdobyć poprzez zabawę. Robimy wszystko, by była to świetna i niezapomniana przygoda. Gwarantuje to przebywanie w cyfrowym laboratorium z Julką, Kubą i Psotnikiem. Już wkrótce przekonają się o tym kolejne szkoły. Nie możemy się doczekać, kiedy dołączą do naszej MegaMisyjnej społeczności. – mówi Krzysztof Kosiński, koordynator programu z Fundacji Orange.
W czasie trwania MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.
Do programu przyjęliśmy 250 szkół. Na listę rezerwową wpisaliśmy 17 placówek. Wciąż mają one szansę na wzięcie udziału w programie. Zgodnie z regulaminem, gdy zrezygnuje któraś ze szkół znajdujących się na liście rankingowej, zaprosimy szkoły z listy rezerwowej.
Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Krzysztofa Kosińskiego z Fundacji Orange w składzie:
Barbara Krywoszejew i Paulina Ołtusek z Fundacji Nowoczesna Polska, Katarzyna Ławecka z Fundacji Highlight/inaczej, Anna Mierzecka z Centrum Cyfrowego.