Wycieczka na Słowacki Spisz i Podtatrze 26-27 kwietnia 2018

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w wycieczce na Słowację w dniach 26-27 kwietnia 2018 r.  W wycieczce uczestniczyć mogą uczniowie klas od IV do VII. Koszt wycieczki wynosi 150 zł oraz 15 euro od osoby. W tej cenie jest zapewniony nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, przejazd autokarem, dodatkowe ubezpieczenie, usługa przewodnika oraz bilety wstępu do obiektów zabytkowych i do jaskini.

Program wycieczki:

1 dzień:
7.00 - wyjazd z Tarnowa
Stara Lubownia, zwiedzanie zamku, który od XV w. do 1768 r. był w polskich rękach a w czasie potopu szwedzkiego przechowywano tam polskie klejnoty koronacyjne.
Spiski Hrad, zwiedzanie największego zamku na Słowacji, częściowo pozostającego w ruinie.
Spiska Kapituła, zwiedzanie katedry św. Marcia i miasteczka biskupiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Lewocza, zwiedzanie starówki najpiękniejszego miasta na Spiszu, jeżeli zdążymy wejdziemy do kościoła św. Jakuba, zobaczyć najwyższy ołtarz gotycki w Europie.
19.00 przyjazd do Piwnicznej, obiadokolacja i nocleg w ośrodku Beskid

2 dzień:
7.30 - śniadanie, suchy prowiant na drogę
Zwiedzanie Jaskini Bielańskiej, jednej z najpiękniejszych jaskiń na Słowacji.
Przyjazd do Szczyrbskiego Plesa i spacer wokół jeziora.
Kieżmark, zwiedzanie zabytkowego centrum miasta.
Około 17.00 - posiłek w McDonalds w Nowym Sączu.
Około 19.00 - powrót do Tarnowa.

Zapisy na wyjazd trwają do środy 14 marca. Do tego czasu każdy uczestnik powinien dostarczyć pisemną zgodę rodzica na druku pobranym wcześniej od organizatora wyjazdu oraz wpłacić 50 zł. zaliczki. Do końca marca należy dostarczyć do wglądu oryginał lub ksero ważnego paszportu lub dowodu osobistego (jego wyrobienie trwa około 2 tygodnie i jest bezpłatne). Pozostałą kwotę wpłacamy do 20 kwietnia.

Organizator wyjazdu
Marek Sztorc