To były piękne dni… Zielona Szkoła w górach klas IV d, IV e i IV f

W dniach 22 – 25 maja trzy klasy czwarte pod opieką wychowawczyń: P. Małgorzaty Pietrzak, P. Małgorzaty Kolbusz, P. Renaty Kurczab oraz P. Joanny Papugi przeżyły niezapomniane chwile na Zielonej Szkole w naszych pięknych górach. Poznawanie tajemniczych miejsc i urokliwych zakątków zawdzięczamy Panu Przewodnikowi – Michałowi, który  w niezwykle przystępny i ciekawy sposób przybliżył nam mnóstwo informacji i zaprowadził  tam, dokąd zaplanowała Pani Kierownik wycieczki M. Kolbusz.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy kolejką krzesełkową z Jaworek, by podziwiać panoramę Beskidów, po czym zatrzymaliśmy się w bacówce Kamienne Księgi, a stamtąd przeszliśmy Wąwozem Homole. Trasa była dość trudna, ale wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do kresu wędrówki. Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze Szczawnicę, zatrzymując się na Placu Dietla.

Drugiego dnia z samego rana odwiedziliśmy Zakopane – stolicę Tatr. Słynne Krupówki stały się okazją do zakupu pamiątek i regionalnych pyszności…Po zakupach kolejka zawiozła nas na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy zapierające dech w piersiach krajobrazy…Droga powrotna, również kolejką, upłynęła szybko, więc po zbiórce wsiedliśmy do naszego wygodnego autokaru i pojechaliśmy zwiedzać Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po pysznym obiedzie w pensjonacie Pani Heleny oraz relaksie na świeżym powietrzu nastąpił długo oczekiwany wyjazd na baseny termalne w Białce Tatrzańskiej – radości i zabawom nie było końca…

Trzeciego dnia wyruszyliśmy szlakiem na Rusinową Polanę, jedną z najpiękniejszych w Zakopanem, gdzie spędziliśmy dłuższą chwilę. Wracając, wstąpiliśmy do Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Wieczorem bawiliśmy się wesoło przy ognisku, śpiewając, tańcząc i zajadając pyszne kiełbaski.

Czwartego dnia pożegnaliśmy się z Gliczarowem Górnym i pensjonatem Pani Heleny, w którym spędziliśmy miło czas i spakowani wyjechaliśmy w kierunku Tarnowa. W Starym Sączu poszliśmy obejrzeć Ołtarz Papieski, przy którym św. Jan Paweł odprawił mszę św. 16 czerwca 1999 roku.  Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i zwiedzania muzeum, w którym mieszczą się rekwizyty związane z papieżem Polakiem.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona