Mamy Mistrza !

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Michał Franczyk z klasy II b odniósł duże sukcesy sportowe w narciarstwie alpejskim, których zwieńczeniem okazał się tytuł Mistrza Polski  w narciarstwie alpejskim w swojej kategorii wiekowej. Michał w bieżącym sezonie zimowym startował w kilku różnych zawodach narciarskich, zajmując w nich bardzo dobre – z reguły I miejsca. Tak było 20 stycznia 2019 r. na Jurasówce podczas obchodów Światowego Dnia Śniegu (w tym ośrodku Michał wygrał trzeci rok z rzędu). Michał dwukrotnie wygrywał też w Tyliczu uzyskując tytuł Mistrza Ośrodka Narciarskiego Masters Ski.

Eliminacje XXIV Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim Family Cup, określane również mianem Mistrzostw Małopolski odbyły się w Krynicy 10 lutego 2019 r. Michał wygrał w nich z wyraźną przewagą nad rywalami.  W dniu 3 marca 2019 r., także w Krynicy, w ośrodku Słotwiny-Ski odbył się Finał Mistrzostw. Prawo startu mieli tylko najlepsi zawodnicy z eliminacji, które odbyły się we wszystkich 17 województwach. Michał w finale osiągnął najlepszy czas w obu, dość długich i wymagających przejazdach. Tym samym uzyskał tytuł Mistrza, zdobył ogromny Puchar, dyplom i pamiątkową koszulkę.

Michał naukę jazdy na nartach zaczął w wieku 2,5 roku pod okiem Taty Andrzeja. Zamiłowanie do narciarstwa w rodzinie Michała jest przekazywane – można powiedzieć – z pokolenia na pokolenie. Począwszy od Dziadka Antoniego, który sam wykonał swoje pierwsze narty, poprzez Tatę Andrzeja, któremu tak jak obecnie Michałowi, zdarzyło się zajmować bardzo dobre (w tym także pierwsze) miejsca na zawodach narciarskich, aż po czas obecny. Swoją pasję narciarską Tato Michała zaszczepił dzieciom. Pozostaje obecnie jedynym ich trenerem, co zwiększa rodzinną radość z sukcesów młodych sportowców. Pisząc tu o Michale, nie sposób bowiem nie wspomnieć o jego siostrach Kasi i Zosi, również uczennicach naszej szkoły, odpowiednio klas VIII b i V b, które startując kilkukrotnie  w zawodach narciarskich w tym sezonie zajmowały miejsca na podium, zaś Kasia zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim w kategorii wiekowej dziewcząt ur. 2004 – 2006 (!).

Zdobyte tytuły i puchary nie przyszły same, lecz są owocem treningu sportowego. Rodzina Michała w każdym sezonie wielokrotnie i regularnie szusuje po stokach polskich, słowackich, jak i po trasach austriackich lodowców. Swoją technikę Michał (jak i jego siostry) wielokrotnie szlifowali podczas jazdy sportowej na tyczkach, w tym także na slalomach ustawianych przez Tatę Andrzeja. Naśladują ,,patenty” podpatrzone u profesjonalnych zawodników podczas oglądania transmisji telewizyjnych Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Kiedy nie ma możliwości treningu w warunkach śnieżnych (np. w lecie) trenują jazdę na rolkach, w tym na slalomach. Dyscyplinami uzupełniającymi są jazda na rowerze i piłka nożna (Michał).

Gratulujemy Michałowi i jego siostrom osiągniętych sukcesów i zdobytych tytułów. Mamy nadzieję, że będą one dobrym przykładem i motywacją dla innych, wskazującą, że warto mieć swoją pasję, warto ją realizować wkładając w to duże zaangażowanie i wysiłek, rozwijać się budując swoje poczucie wartości, będąc w tym konsekwentnym i wytrwałym, aby cieszyć się potem nie tylko laurami, ale przede wszystkim szacunkiem koleżanek i kolegów. 

 

godnie się zaprezentowały i wywalczyły w turnieju II miejsce.

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona