Z matematyką za pan brat

W obecnych czasach przedmioty związane z nauką, technologią i inżynierią, jak matematyka, fizyka i informatyka, odgrywają kluczową rolę w edukacji. Dlatego, aby zadbać o przyszłość dzieci, warto od wczesnych lat pomagać im rozwijać umiejętności, które zagwarantują im sukcesy w tych dziedzinach. W tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

To najważniejszy i najtrudniejszy konkurs z matematyki organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej i MEN. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Mateusz Węgrecki VIIIb i Filip Maziarka VIIb. Na ostatni etap do Warszawy pojechał Filip i został finalistą tego prestiżowego konkursu. Obaj chłopcy uczestniczyli również w ostatnim etapie zawodów matematycznych „ Nie tylko dla orłów ”. Tym razem Mateusz został laureatem, a Filip finalistą konkursu. Uczestniczyliśmy również w międzynarodowym konkursie matematyczno-fizycznym „ Naboj ”. Drużyna w składzie Maja Jaszowska VIIIb, Mateusz i Kacper Węgreccy VIIIb i Filip Maziarka VIIb zajęła 4 miejsce w okręgu rozwiązując drużynowo problemowe zadania z matematyki i fizyki. Filip poza matematyką i fizyką fascynuje się też informatyką i mechaniką. Skonstruował i zaprogramował uroczego „robocika” – zapraszamy do oglądnięcia https://www.youtube.com/watch?v=GVj_FDB7V9Q

Szkoła nasza współpracuje z III LO w Tarnowie w ramach wsparcia i rozwoju talentów i zainteresowań przedmiotami ścisłymi. Organizowane są zajęcia brydża, a uczniowie mają możliwość uczestniczenia w olimpijskich kółkach i obozach z matematyki i informatyki. W klasach młodszych również pielęgnujemy talenty matematyczne. Uczennica klasy Vd Aleksandra Kocoł zdobyła I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym dla klas 5. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i życzymy im dalszych sukcesów.

Opr. Małgorzata Pietrzak

Creative Image Slider

35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona
Dzień Patrona