Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Szkolny Baśniowy Konkurs Krasomówczy rozstrzygnięty !

IMG 20180301 101936Jak tradycja każe, już po raz kolejny, czwartoklasistki wzięły dziś udział w Szkolnym Konkursie Krasomówczym, prezentując w narracji pierwszoosobowej znane i mniej znane baśnie sławnych twórców. Mówczynie wyłonione zostały na drodze eliminacji klasowych. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwały organizatorki Stanisława Rakoczy i Joanna Papuga oraz prowadząca - Natalia Bibro, uczennica kl. IV b.

Szanowne jury w składzie: Pani wicedyrektor Krystyna Gądek -przewodnicząca, Pani Bogusława Kudła i Pani Mariola Kulesa oceniały każdego uczestnika pod kątem doboru tekstu, bogactwa i poprawności językowej, logicznego formułowania myśli, sugestywności i ekspresji wypowiedzi, a także pomysłu na kostium. Poziom- jak przyznała przewodnicząca jury- był bardzo wyrównany , zatem wybór trudny, gdyż o podium zadecydowały niuanse kryterialne.

I miejsce zdobyła Martyna Pyrkowska z kl. IV f, która popisowo zaprezentowała baśń pt. „Żabi król”.

II miejsce przypadło Amelii Wojtas ucz. kl. IV c za wspaniałą kreację w baśni „O królewnie zaklętejw żabkę”.

III miejsce przyznano Julii Mirek z kl. IV b za niezwykle piękne przedstawienie baśni „Anansi i czarodziejska fontanna” .

Pozostałe uczennice : Julia Wójcik z kl. IV a, Aleksandra Kocoł z kl. IV d oraz Paulina Góral z kl. IV e wzruszyły publiczność interesującymi opowieściami, zdobywając ex aequo   IV miejsce.

Wszystkie krasomówczynie wykazały się talentem , podbijając tym samym serca widowni, która reagowała rzęsistymi brawami po każdym występie. Uczestniczki tej edycji otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureatki dodatkowo nagrodzone zostały książkami.

Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador