Wolontariat w Teatrze

FB IMG 1710270508473"Szkolne Koło Wolontariatu" to nie tylko działania na terenie szkoły i na rzecz szkoły. W ramach wolontariatu na rzecz  środowiska lokalnego szkoła może nawiązać porozumienie z różnymi instytucjami, w których mogą działać młodzi wolontariusze. Ty razem uczniowie naszej szkoły, uczniowie klas 7 i 8 zostaną wolontariuszami w teatrze im.Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wolontariusze przede wszystkim będą wspópracować z Działem Promocji i Organizacji Widowni w zakresie:

- obsługi widowni, czyli sprawdzanie biletów, obsługa w szatni,udzielanie informacji o repertuarze;
- działań promocyjnych ( kolportaż ulotek, obsługi wydarzeń towarzyskich i imprez).
Dzięki wolontariatowi w teatrze będzie można rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjno- organizacyjne, przyjrzeć się z bliska, jak wygląda organizacja wydarzeń kulturalnych i spektakli. To też świetna promocja dla wszystkich zainteresowanych sztuką. To okazja do poznania ciekawych ludzi, artystów z Tarnowa i nie tylko. Aby współpraca była owocna, warto się do niej odpowiednio  przygotować. Dlatego w czwartek 08.02 chętni wolontariusze  udali się do teatru na pierwsze spotkanie związane ze szkoleniem BHP i omówieniem organizacji współpracy.